Příběh 2. Část 1. - Víly

14. srpna 2013 v 14:35 | *Blum*
Ahoj, toto je můj druhý příběh, jak vidíte, takže se opět omlouvám za chyby. Tento příběh je o tom, jak se myšky promění ve víly a pak zase půjdou do Transformice světa. A když budu povídat jako Já, tak aby jste pochopili, tak to budu já, jako Blum. Tak jdeme na to!

Jednoho dne, když jsem se probudila, tak jsem vstala a najedla se. Najednou mi zazvonil mobil. Šla jsem si tedy pro něj a podívala jsem se. Volala Ryzka, a tak jsem to zvedla a volaly jsme si:
,,Ahoj Blum." pozdravila mě Ryzka.
,,Jé, ahoj Ryz." pozdravila jsem jí taky.
,,Tak co, jak se máš?" zeptala se mě Ryzka.
,,Jo, dobrý, jde to, co ty?" odpověděla jsem.
,,Taky dobrý." odpověděla Ryzka.
,,Aha, a proč mi voláš?" zeptala jsem se.
,,Prosím, pojď ke mě. Našla jsem jeden portál, který je zakopaný úplně v každé krajině. Našla jsem ho, a ten, který je ve tvé krajině, by měl být tam, kde je tady." pozvala mě Ryzka.
,,Aha, a kam ten portál vůbec vede?" zeptala jsem se.
,,Ach, kam vede, no, hmm... A jo! Vede do světa víl." odpověděla Ryzka.
,,Jů, tak to se opravdu těším. Dobře, jdu za tebou. Tak zatím!" těšila jsem se.
,,Ahoj!" odpověděla Ryzka.
Hned jak jsme se pozdravili, jsem vypnula mobil a odložila hovor. Ale pak jsem se musela zamyslet: ,,Hmm, tak do světa víl, no... Moc tomu sice nevěřím, ale zase, proč by mi Ryz, když jsme kámošky, lhala? Tak já tomu tedy věřím a jdu za ní!" A proto jsem si vybalila věci a šla jsem do autobusu. Asi za 10 minut jsem tam byla. A když už jsem byla u jejího domku, tak jsem zazvonila a ona přišla a pak mě uvítala: ,,Ahoj Blum, nejprve pojď chvilku domů. Povíme si přeci něco o tom portálu, ne?" ,,Jo, to bychom mohly." přijala jsem Ryzku. A tak jsme šly domů. Tam jsem se přezula a pak jsem se svlékla, pak jsme šly do pokoje a sedly si na gauč. Potom jsme si tedy povídaly:
,,Jakou má ten portál barvu?" zeptala jsem se.
,,Hádej, je to nějaká barva, kterou máš ráda, taková růžová a tmavá." dala mi hádanku Ryzka.
,,Hmm, růžová a tmavá... Už to mám! Fialová!" uhádla jsem hádanku.
,,Jo, přesně tak. Jen do něj vstoupíš a už jsi víla!" poznamenala Ryzka.
,,Aha, a vrátíme se sem zase?" zeptala jsem se strachy.
,,Jistě, ten portál tam bude navždy, tak se tam vrátíme a někdy tam zase přiletíme." uklidnila mě Ryzka.
,,Aha, uf, tak to se mi ulevilo." řekla jsem.
,,Tak co, máš ještě nějakou otázku, nebo chceš něco dělat, nebo už jít rovnou do toho portálu?" zeptala se mě Ryzka.
,,Nevím, asi bychom už mohly navštívit ten portál." navrhla jsem.
,,Tak jo, můžeme jít!" zvolala Ryzka.
Tak jsme tedy šly. Viděla jsem, že je tam díra. ,,Hmm, kde jen může být ten portál..." vzpomínala Ryzka. ,,Ryz, támhle je nějaká díra!" osvěžila jsem jí paměť. ,,A jo, tam je ten portál, díky." vzpomněla si Ryzka. Tak jsme šly do té díry. ,,No, celkem by to tu ušlo. Tak jo, už jdeme." poznamenala jsem. A tam jsme do toho portálu vstoupili, ale celkem jsem byla nervózní. Proto jsem zavřela oči až najednou...
A už jsme byly v tom vílím světě! ,,Páni, ty jo, já... já... no já...." zarazila jsem se. Úplně mi málem vypadli oči z důlku. ,,Já vím, je to tu nádherné. Když jsem sem přišla, také mi málem vypadli oči z důlku. Navíc, neměl mě nikdo doprovázet, no, tak jsem to tu objevovala sama." řekla Ryzka. ,,Aha, tak co, kam nejprve půjdeme, Nutmeg?" zeptala jsem se. ,,Hmm, nevím, nejprve si třeba vyměň vlasy." navrhla Ryzka. ,,Tak jo." přijala jsem její návrh a šly jsme. Tam byla paní, která měnila vlasy. ,,Dobrý den, paní, můžu si tu vyměnit vlasy?" ozvala jsem se kadeřnici. ,,Dobrý den, jistě, sedněte si sem. A jaké by jste chtěla?" zeptala se kadeřnice. ,,Třeba tyhle, a růžové." vybrala jsem si. ,,Dobře. Stojí to 5 diamantů." řekla kadeřnice. ,,Ale já mám jen 4 diamanty!" bránila jsem se. ,,Aha, tak to si musíte počkat, protože potřebujete 5. Tak si zatím šetřete." poradila mi kadeřnice. ,,Dobře, tak nashledanou a děkuju!" řekla jsem. ,,Nemáte zač a taky nashledanou." odpověděla kadeřnice. Potom jsme byly venku. ,,Co teď?" zeptala se Ryzka. ,,Chci se podívat, jaké mají v obchodě šaty." navrhla jsem a šly jsme. Najednou mi začal zvonit mobil.
,,Ahoj Blum." řekla Miska.
,,Ahoj Mis, kdo tam je?" zeptala jsem se.
,,Jsem tam já, Jana a Tou, jinak, jak se máš?" odpověděla Miska.
,,Mám se dobře, až přímo skvěle, mám taky skvělé zážitky." řekla jsem radostně.
,,Aha, ale mi o tebe máme strach, kde jsi ty a Ryzka? zeptala se starostlivě Tou.
,,Ryzka mi ráno zavolala, abych k ní přišla, že objevila nějaký portál, a když se do něj vleze, budeme ve světě víl." odpověděla jsem.
,,Páni, tam bychom se mohly podívat." řekla Jana.
,,Je v každé krajině na stejném místě zakopaný." poznamenala jsem.
,,Dobře, tak asi už půjdeme. Ahoj."
Pak jsem to odložila. ,,Kdo ti volal?" zeptala se Ryzka. ,,Miska, Tou a Jana se o mě báli kde jsem." ,,Aha, tak jdeme." odpověděla Ryzka. Pak jsme tam zahlédli obchod s oblečením a byla tam také paní, která prodává oblečení. ,,Dobrý den, ukážete mi prosím, jak tu vypadá oblečení?" ozvala se. ,,Dobrý den, jistě, pojďte za mnou. Nechcete si nějaké koupit?" zeptala se. ,,Děkuji, ale nechci, šetřím si jeden diamant na barvu vlasů." odpověděla jsem. ,,Aha, tak takto tu vypadá." ukázala mi to oblečení. Byly tam různé, hezké a barevné šaty. Páni, můžu si šetřit na ty žluté šaty, pomyslela jsem si. ,,Tak co, které by jste chtěla?" zeptala se mě už ta paní. ,,Mě se líbí tyto žluté," řekla jsem a ukázala na žluté šaty, "na ně si budu šetřit." ,,Dobře, já vám je dám k sobě. Nikomu je neprodám." uklidnila mě paní. ,,Děkuji, tak já a Ryzka jdeme dál, nashledanou." řekla jsem. ,,Nemáte zač, taky nashledanou!" řekla ta paní a my už jsme šly. ,,Tak, co teď?" zeptala jsem se Ryzky. ,,Pojď si zabruslit!" vyzvala mě Ryzka a pak jsme šly ke rybníku. Musely jsme přejít jarem až do zimy. A když už jsme tam byly, Ryzka si sedla a dívala se, jak krásně bruslím. Pak jsme se vyměnili, no, byla to prostě paráda! ,,Teď si třeba můžeme dát čaj." navrhla Ryzka a šly jsme do čajovny. ,,Mňam, tady mají ale dobré čaje." olizovala jsem se. ,,Já vím, taky mi tu moc chutnají." potvrdila mi to Ryzka. Až jsme dopili čaj, tak jsem se zase zeptala: ,,Co budeme nyní dělat?" A Ryzka navrhla: ,,Teď se třeba můžeme najíst vílíma lakonkama." ,,Co to je?" podivila jsem se. ,,No, to je vílí jídlo, všem to bude chutnat, a tobě určitě taky." odpověděla Ryzka a šly jsme. Pak jsme si sedli a přinesly nám vílí lakonky. ,,Ryz, máš pravdu, moc mi chutnají." olizovala jsem se. ,,Tak vidíš, říkala jsem to." potvrdila to Ryzka. A pak, když už jsme se najedly, jsem se opět zeptala, co budeme dělat, a Ryzku napadlo, že bychom si mohly zahrát piškvorky, a já to přijala, protože se mi to zdálo jako dobrý nápad. Tak jsme šly a chvilku si zahrály piškvorky, ale pak jsme hrály i různé jiné hry. ,,Bylo to tu super, ne? Teď už je tma, jdu spát. Zítra se vrátíme do Transformice." řekla Ryzka. ,,Já si to taky myslím, tak zatím." odpověděla jsem a šla jsem k sobě domů. Tam jsem se najedla a šla spát.
Další den jsem vstala, najedla se a šla za Ryzkou domů. ,,Ahoj Ryz, už jsem připravená jít do světa Transformice." pozdravila jsem jí. ,,Ahoj Blum, já jsem tu čekala na tebe, jinak jsem už také připravená." přiznala se Ryzka. ,,Tak co, půjdeme?" zeptala jsem se jí. ,,Tak jo, ale slib mi něco, že..." řekla Ryzka smutně. ,,Co ti mám slíbit? A proč seš tak smutná?" skočila jsem jí ro řeči. ,,Slib mi, že sem ještě někdy půjdeme, a jsem smutná, protože si myslím, že už tento svět navždy opustíme, přitom je to tu tak nádherné, tak..." řekla Ryzka. ,,Ryz, neboj, ještě někdy se sem vrátíme. Tak jo, slibuju." uklidnila jsem jí. ,,To je super, tak jdeme!" zvedla se Ryzce nálada a pak jsme šly. ,,Zase nevím, kde je ten portál." řekla Ryzka a smála se tomu. ,,Ach," zasmála jsem se taky, "támhle je." Ukázala jsem na portál. A tak jsme šly dovnitř. A já už nebyla nervózní. A pak, asi za minutu...
,,Už jsme tu!" zvolala Ryzka. ,,Ach, tolik se mi stýskalo po Transformice světu, ale po vílím světu se mi asi taky bude stýskat. Ryz, kdy tam zase půjdeme?" zeptala jsem, trochu v breku. ,,Klid, neboj. Půjdeme tam třeba zítra." řekla mi Ryzka. ,,Tak papa." ,,Čau." řekla Ryzka a šly jsme domů. Potom, až jsem tam došla, tak jsem viděla, že je Tou na balkoně a čte si knížku. Tak jsem taky šla na svůj balkon a řekla jsem jí: "Ahoj Tou." ,,Blum, ahoj! Tak co, jaké to tam bylo?" zeptala se mě překvapěná Tou. ,,Bylo to tak bombastické, takže vám ukážu, kde to je." odpověděla jsem. ,,Super, ráda bych se tam také podívala!" přiznala Tou a pak jsme si celý den povídaly, jaké to tam bylo, jak vypadá ten portál, atd. Prostě vše o mém dobrodružství. Potom večer jsme se najedly a šly spát.

*Blum*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tatulda MLP Tatulda MLP | 14. srpna 2013 v 18:14 | Reagovat

Opět krásný příběh

2 Fluttershy Fluttershy | 14. srpna 2013 v 18:19 | Reagovat

Díky :D

3 Tojetezky Tojetezky | 15. srpna 2013 v 16:50 | Reagovat

Četla jsem to už včera, ale zapomněla jsem napsat komentář x3 já a moje zapomnětlivost :D ten příběh se mi moc líbí kdy bude další díl?:3
P.S.: děláš hezké příběhy :D

4 Fluttershy Fluttershy | 15. srpna 2013 v 17:01 | Reagovat

[3]: Aha,to nevadí,že jsi včera zapomněla ten komentář,aspoň,že jsi ho napsala někdy.Jinak díky,a další díl,ten zrovna teď píšu :D. A díky,žes mě pochválila :3

P.S.: Tojo,proč nejsi na Tfm? O_o

5 Tojetezky Tojetezky | 15. srpna 2013 v 17:33 | Reagovat

Protože jsem byla venku a teď jsem tu byla jenom na chvíli a už tam jdu :D

6 Fluttershy Fluttershy | 15. srpna 2013 v 17:37 | Reagovat

Aha,tak jo,toto téma uzavírám,protože Toja už je na Tfm :3

7 Ryzka Ryzka | 26. srpna 2013 v 18:51 | Reagovat

To jsem ale šikovná našla jsem portál :'D

8 Fluttershy Fluttershy | 26. srpna 2013 v 18:53 | Reagovat

[7]: Jn XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama