Srpen 2013

Komix 3. Část 1. - Fluttershy hlídá Applebloom

31. srpna 2013 v 14:26 | *Blum* |  Komixy
Jednoho dne Applebloom a Applejack sbírali jablíčka:
A tak došli ke Fluttershy a ta jí tam pak hlídala:
A pak si hrály až do večera:
Applebloom šla spát. A další den ráno...:
...k nim přišla Applejack:
Applejack s Applebloom potom šly domů:

*Blum*

Příběh 2. Část 3. - Víly

28. srpna 2013 v 19:55 | *Blum*
Ahojky, nevím, kolik bude částí, ale ještě mě snad pár napadne. Tato část bude o tom, jak díky Ryzce potkám nové kamarádky. Snad se vám opět bude líbit. Tak jdeme na to!

Další den jsem vstala a najedla se. Potom jsem se rozhodla, že zavolám Ryzce.
,,Ahoj Ryz,"
,,Ahoj Blum! Půjdeme do portálu?"
,,Proto si taky volám :D"
,,XD"
,,Ok, sraz u portálu, ahoj,"
,,Papa,"
A až jsem vypnula hovor, šla jsem k portálu. Tam jsem se setkala s Ryzkou. ,,Ahoj Blum, jsi připravená?" zeptala se mě Ryzka a mrkla na mě. ,,Jasně!" vyhrkla jsem a šly jsme. Za minutu...
,,No, je to tu sice stejné, ale i tak se mi tu líbí," poznamenala jsem, když už jsme byly ve vílím světě. ,,Jo no, já vím. Jdeme do čajovny?" zeptala se Ryzka. ,,Tak jo," odpověděla jsem a šly jsme. Pak jsme si sedly a najednou k nám přišly nějaké dvě holky. ,,Ahoj Ryz," pozdravily jí. ,,Ahoj Ario a Lily!" odpověděla Ryzka. ,,Kdo to je?" zeptala jsem se Ryzky podiveně. ,,To jsou mé kamarádky. Tady to je Aria a tady je Lily. Jsou to nejlepší kámošky. Ario, Lily, toto je moje kámoška Blum," představili se. ,,Ahoj Ario, a ahoj Lily," podravila jsem je. ,,Ahoj Blum, tak vy jste kámošky?" pozdravili Aria a Lily. ,,Jo, jsme," přiznala Ryzka. ,,Ok, jdeme bruslit?" zeptala jsem se. ,,Tak jo, alespoň se víc poznáme," poznamenala Ryzka a šly jsme bruslit na led. ,,Jak se máte?" zeptala se Lily. ,,Dobře," odpověděly všichni. ,,Já taky," řekla Lily. ,,Budete kámošky?" zeptala se Ryzka. ,,Ok," odpověděly jsme. ,,Jakou barvu máte nejradši?" zeptala jsem se, abych je víc poznala. ,,Ryzka červenou, já hnědou a Lily černou, a ty?" odpověděla Aria. ,,Já růžovou, žlutou, zelenou, modrou a černou," odpověděla jsem. ,,Páni, ty máš ale ráda hodně barev," poznamenala Lily a my s ní souhlasili. ,,Co budeme dělat?" zeptala se Lily. ,,Nevím, půjdete závodit?" zeptala jsem se. ,,Tak jo," souhlasily se mnou a šly jsme závodit. Po závodu jsem byla já první, druhá Ryzka, třrtí Lily a čtvrtá, poslední, byla Aria. ,,Gratuluju, Blum," pogratulovaly mi všichni. ,,Díky, co teď?" zeptala jsem se. ,,Dáme si vílí lakonky u Blum?" zeptala se Aria. ,,Ok, ale nejprve si prohlídneme dům Lily a Aria, jsem zvědavá," řekla jsem a šly jsme. U Arii se mi líbilo, u Lily taky. ,,Máte to hezké, teď jdeme na vílí lakonky!" olizovala jsem se a šly jsme ke mě dát si vílí lakonky, jako oběd. ,,Mňam!" chutnalo nám to všem. ,,Bylo to dobré, co teď?" zeptaly jsme se. ,,Pojďme si koupit košíčky, 1 kus od každého, a pak je u Ryzky zkoušet!" navrhla jsem. ,,Ok," souhlasily všichni a šly jsme si koupit. Všichni to splnili. Pak jsme šly k Ryzce. No řeknu vám, byla to strašná legrace. Byly jsme různé a lišily jsme se. ,,Páni, bylo to super zábavné, jdeme, už je večer, zítra sraz v čajovně. zatím," řekla Lily, Aria a Ryzka. ,,Za čím?" zavtípkovala jsem. ,,XD" zasmála se Ryz a Lily a Aria taky. Pak jsme odešly. Najedly jsme se a šly jsme spát.
Další den jsme se vstaly a najedly se. Pak jsme šly do čajovny, kde jsme měly mít sraz. ,,Ahojte. Ryz, asi se vrátíme, co říkáš?" zeptala jsem se. ,,Tak jo," řekly jsme smutně. ,,Ahojte," řekly jsme si a šly jsme já a Ryzka k portálu. Vstoupili jsme do něj. Za minutu...
,,Už jsme v Transformice světě!" vykřikla jsem. ,,To jo, tak si jdeme povídat!" řekla Ryzka a pak jsme šly ke mě domů. ,,Co kdybychom pozvaly i Toju?" zeptala jsem se. ,,Ok," souhlasila Ryzka. Pak jsme šly za Tou, kterou jsme pozvaly domů. Doma jsme si povídaly až do večera, večer jsme šly domů, najedly se a šly spát.

*Blum*

Vtip z Transformice 1#

28. srpna 2013 v 18:51 | *Blum* |  Vtipy
Blumagirl, Simeona a Tojetezky byly na módní přehlídce. Tojetezky byla porotce. Potom řekla: ,,Jdu kakat," A šla kajdit. Pak jsem to ucítila, tak jsem řekla: ,,No fuj, Tojo, tady to strašně smrdí, že celý dav lidí omdlí," A pak jsem ještě řekla: ,,A to i já omdlím," a najednou: ,,R.I.P Blumagirl," toto se stalo. A Simeona plakala: ,,Béééé, Blumagirl omdlela," A já jí jakoby dala radu: ,,Spal mě a dej mě do hrobu. Pak za mnou každý dej choď a dávej mi svíčky a kytičky," A to Simeona taky dělala. Pak jsem ještě poznamenala: ,,Třeba se stane něco dobrého," A pak najednou Blumagirl oživla. Simeona a Tojetezky jásaly tak velkou radostí, že jsem naživu.

:'DDDDDDDDDD Snad vás to pobavilo xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jak vyrábět mapy 1.

16. srpna 2013 v 21:19 | *Blum* |  Ostatní
Tak a tady máte již 1. díl ukázky jak vyrábět mapy v Map Editoru. Kdybych něco nechápala, tak mi to, prosím, vysvětlete do komentářů a já to sem zveřejním, takže předem díky. Tak jdeme na to:

Takto asi vypadá Map editor:


SELECTOR

Nyní si povíme něco o Selectoru. Nejprve: jak se k němu dostaneme? Jednoduše, dole v nabídce klikněte na "Selector".


Selector je na to, aby mohl upravovat groundy a jiné předměty (o nich si povíme v dalších částech Map editoru ;)). Třeba je posune, otočí, atd. Nejprve si zvolímě nějaký ground a pak si ukážeme, co s ním Selector umí.


Tak, zvolili jsme si tento ground. Pojďme se podívat, co s ním Selector umí! ;)


Aha, tak to budu asi muset pro nováčky vysvětlit, nebo pro ty, co s tím ještě neumí.

Wood ground - Jméno předmětu.
X : 291 - Označuje číslo místa, kde se předmět nachází, vedle či vpravo.
L : 197 - Označuje číslo, jak je předmět dlouhý, _ (to je ukázka, na jakou stranu).
Y : 198 - Označuje číslo místa, kde se předmět nachází, dole či nahoře.
H : 26 - Označuje číslo, jak je předmět dlouhý, | (to je ukázka, na jakou stranu.
Delete - Pokud na toto kliknete, předmět zmizí.
Duplicate - Zdvojnásobý(í) předmět (např. máte 1x předmět a když na tlačítko kliknete, budete mít 2x).
Z : 0 - (Toto jsem zjistila díky Tojetezky):
Dobrý a to Z:0 znamená že když tam máš třeba Z:14 a chceš aby to bylo víc vzadu třeba než sedačka která má Z:10 tak to zmenšíš minusem (plusem zvětšíš) a až budeš mít Z:9 tak to bude vzadu než sedačka. Teda myslím že je to tak mě to tak fungovalo :D (Doufám že to pochopíte).
- + - (Nevím, co to dělá, omlouvám se).
Background - (Toto jsem zjistila díky Vokííí) - BACKGROUND/FOREGROUND - objekt je v pozadí/popředí (jak moc určuje Z)
Foreground - (Toto jsem zjistila díky Vokííí) - BACKGROUND/FOREGROUND - objekt je v pozadí/popředí (jak moc určuje Z)
Dynamic ground - (Upraveno díky Vokííí) - DYNAMIC GROUND - z nepodajné zdi se stane více nastavitelný "šamaní objekt"
Mass (0=auto) - (Nevím, co to dělá, omlouvám se).
Friction - (Toto jsem zjistila díky Vokííí) - FRICTION - určuje tření (0=l led 20=čokoláda)
Restitution - Čím větší číslo dáte, tím víc rychleji vás to odhodí do vzduchu.
Rotation - Napište si číslo, jak chcete, aby byl ground otočený (nebo si to udělejte jednodušeji; pomocí kolečka, kterým posouváte třeba sttánku ;)).
Fixed rotation (1=oui) - (Toto jsem zjistila díky Vokííí) - FIXED ROTATON - když je 1, dynamický objekt se neotáčí.
Linear damping - (Toto jsem zjistila díky Vokííí) - DAMPING - Co přesně damping umí nevím, ale má to velmi zajímavý vliv na objekt.
Angular damping - (Toto jsem zjistila díky Vokííí) - DAMPING - Co přesně damping umí nevím, ale má to velmi zajímavý vliv na objekt.
Collision with mice - Ground bude přizůsobem aby na něj byly myšky.
Collision with grounds - Ground bude přizpůsobem aby na něj byly předměty.

Doufám,že se vám článek líbil!:)Pokud ano,pište komentáře nebo dávejte hvězdičky,což je jakoby "like",budu za to moc vděčná a podpoří mě to k psaní dalšího dílu "Jak vyrábět mapy 2.".Tak neváhejte!;)


*Blum*

Příběh 2. Část 2. - Víly

16. srpna 2013 v 10:38 | *Blum*
Ahoj, rozhodla jsem se, že příběh 2. bude mít i druhou část. Tato část bude o tom, jak o portálu řekneme i Misce, Tou a Janě. A je to tu stejné, jako na tom 1. dílu, když napíšu, že jsem něco udělala Já, tak to budu já, jako Blum. Tak jdeme na ten příběh! ;)

Další den jsem vstala a zase se najedla. Tentokrát za mnou přišla Tou a zazvonila u domu. Já za ní přišla a přivítala jsem jí: ,,Ahoj Tou, pojď dál." ,,Ahoj Blum, díky, mám náladu si s tebou popovídat." A pak šla Totí dál. Šly jsme do mého pokoje a tam jsme si sedly na gauč. ,,Hele, já ti chci jen říct, že bych s tebou, Ryzkou, Janou a Miskou chtěla jít do toho portálu, pokud teda můžeš..." Tou se zarazila. ,,Ale jistě, proč ne." usmála jsem se. ,,Zavoláme o tom Janě a Misce, až ten portál najdeme, a pošlemem jim mapu a na ní místo, kde to je?" zeptala se Tou. ,,Tak jo, teď to najdeme, já vím, kde to je, pojď za mnou." A šly jsme tedy za portálem. ,,Tak, tady to je." řekla jsem. ,,Tak zavolej Misce!" ,,Tak dobře." A šla jsem volat.
,,Ahoj Misko."
,,Jů, Blum, ahoj!"
,,Našly jsme portál, nechceš tam jít s Janou taky?"
,,Jo, jasně, Jana tě poslouchá, zrovna je u mě doma."
,,Super, pošlu ti navigaci."
,,Jo, to by bylo dobré, tak zatím!"
,,Měj se."
Vypnula jsem hovor. ,,Tak co?" zeptala se nedočkavá Tou. ,,Jo, pošlu jim to, počkej." A šla jsem na to. ,,Už jsem jim to poslala, tak snad mi odepíšou sms zprávou..." A hned jak jsem to řekla, tak mi došla sms zpráva. ,,Už ti něco došlo? Přečti to!" řekla Tou, která se strašně těšila na to, jak vstoupí do portálu. ,,Tak jo," odpověděla jsem a pak četla: ,,Ahoj Blum, díky za tu navigaci, i já jsem to našla, už jsem u portálu. Kde bude sraz? Těším se na odpověď." ,,Tak jí zavolej, ne?" zamyslela se Tou. ,,Jasně, už na to jdu," řekla jsem a volala:
,,Sraz bude tam, kde ty a Jana budete." odpověděla jsem přes volání.
,,Aha, tak jo, tak zatím."
A vypla jsem hovor. ,,TAK UŽ JDEME?!" zařvala Tou, které úplně bolelo břicho z toho, jak se těšila. ,,Tak jo, vstup do toho portálu." řekla jsem jí. Tou měla stejný strach, jako já na začátku. Potom za minutu...
,,Už jsme tu?" zeptala se Tou. ,,Jo, a neboj se, otevři ty oči, musíme najít..." A uviděla jsem Misku a Janu! To byla ale náhoda! ,,Ahoj Jano, Mis!" pozdravila je Tou. ,,Ahojte, provedu vás tu..." Najednou zavolala ryzka (-.- xDDDDD).
,,Ahoj Ryz, děje se něco?"
,,Ahoj Blum, kde jste? Nevidím tě doma!"
,,My jsme v portálu."
,,Aha, ale já dneska nemůžu, mám sraz s kámoškou v jejím domě, tak jestli..."
,,Neboj se, Ryz, provedu je."
,,Tak to jo, díky! A zatím."
,,Čau"
A když jsem vypla hovor, Tou se hned zeptala: ,,Kdo to volal?" ,,Volala Ryzka a ptala se, kde jsme, a já jí na to odpověděla, že jsme tady, v portálu, ve světe víl." odpověděla jsem. ,,Tak co, kam půjdeme?" zeptala se Jana. ,,Podívejme se do kadeřnictví, už mám 5 diamantů, tak si koupím vlasy." A tak jsme tedy šly do kadeřnictví. A pak jsme tam opět uviděly dámu, která je kadeřnice. ,,Dobrý den, paní, toto jsou moje kamarádky, můžou se podívat, co vy umíte?" zeptala jsem se. ,,Dobrý den, Blum, tak dobře, můžou. Stejně tu celý den nemám jediného zákazníka." odpověděla šťastně paní kadeřnice. ,,Tyhle jsou hezké, kolik stojí?" zeptala se Tou. ,,A kolik stojí tyty? A tyty?" zeptaly se Jana a Miska. ,,Všechny stojí 1 diamant, ten máte, tak si je klidně kupte." odpověděla kadeřnice. ,,Tady máte," řekla Tou, Jana a Miska a daly kadeřnici jeden diamant, "tak nashledanou." A šly jsme. ,,Kam teď?" zeptaly jsme se. ,,Půjdeme si dát čaj, om nom nom, mám na něj velkou chuť!" navrhla jsem a šly jsme. Když jsme byl v čajovně, tak jsme si sedly na místo, kde my čtyři budeme sedět, a paní nám přinesla čaj. ,,Mnam!" chutnalo nám to všem. ,,Teď si třeba můžeme jít zazávodit." navrhla jsem. ,,Ale kam?" zeptala se Tou. ,,Pojďte za mnou, ukážu vám, kde jsou závody." A šly jsme. Potom jsme si sedly a hrály jsme závody. ,,Tý jo, super, gratuluji ti, Blum, za výhru, pak Misce za druhé místo, mě za třetí, a bohužel Jano, za čtvrté." pogratulovala nám Toja (Tou). ,,Díky Tou, co dál?" zeptala se Miska. ,,Jdeme bruslit!" vyhrkla jsem a šly jsme. ,,Umíte perfektně bruslit." pochválila jsem je. ,,Díky, Blum, co dál?" zeptala se Jana. ,,Je odpoledne, čas na oběd, co si dáme?" zeptala jsem se. ,,Nevím," odpověděla Tou. ,,Vílí lakonky! Ano!" vykřikla jsem. ,,Co to..." divila se Miska. ,,To je takové jídlo pro víli, je moc dobré a všem vílám to chutná, i mě, takže vám to určitě bude taky chutnat." vysvětlovala jsem a šly jsme tedy na ten oběd. A Misce, Tou a Janě to vážně chutnalo! Pak jsme se rozhodly, že se půjdeme podívat ke mě domů. ,,Tak jdeme!" A šly jsme. Když už jsme tam došly, všem málem vypadli oči z důlku. ,,No Blum, ty jsi se dneska překonala!" chválily mě kamarádky. ,,Díky, ale mám tu jen stůl. Ryz to má lepší, má tam i gauč." řekla jsem a začervenala jsem se. Pak jsme si i my upravili domy. ,,Nejdeme si zahrát hry?" zeptala jsem se. ,,Tak jo, ale jaké?" zeptala se Tou. ,,Pojďte za mnou," řekla jsem a když už jsme tam, na to místo, kam jsme chtěly jít, došly, ukázala jsem tam, kde mají co dělat. ,,Tady musíte naučit ptáčky létat." vysvětlila jsem a hned jsme šly hrát. ,,Páni, to byla zábava!" řekly kámošky. ,,Už je večer, najíme se vílíma laskonkama." A Tou, Miska a Jana šly, ale já je zadržela. ,,Co je, Blum?" zeptala se překvapená Tou. ,,Ty vílí laskonky mám sebou." A tak jsme si je daly u mě doma. ,,Tak co, půjdeme už spát?" zeptala se Jana, když už jsme snědly vílí lakonky. ,,Tak jo, ahojte." řekly jsme si a popřály dobrou noc. Hezky se nám spalo.
Další den jsem se vzbudila a najedla se, tentokrát šly všichni ke mě, dobře připravené. ,,A když jdeme do Tfm světa, vrátíme se sem ještě?" zeptala se smutná Miska. ,,Jasně, že se sem vrátíme, kdykoli budete chtít!" zvedla jsem jí náladu. ,,Tak dobře, jdeme k portálu." A šly jsme. Šly jsme dovnitř do portálu a za minutu...
,,Jsme tu!" řekla jsem. ,,Tak jo, půjdeme domů?" zeptala se Jana. ,,Jano, co tu asi budeme dělat, tady na ulici?" zeptala jsem se. ,,Tak jo, jdeme. Ahojte holky!" Pozdravili jsme se a šly jsme domů. Potom jsem se rozhodla, že po tomto dalším hezkém dobrodružství ve vílím světě bych mohla zavolat Ryzce.
,,Ahoj Ryz."
,,Jů, Blum, ahoj. Jaké to bylo ve vílím světě?"
,,Bylo to tam super, i Tou, Misce a Janě se tam líbilo."
,,Aha, tak to je bájo."
,,Máš zejtra čas, Ryz?"
,,Jo, mám, Blum."
,,Půjdeme zase do toho portálu, do světa víl?"
,,Ano, Blum, právě jsem to taky chtěla říct! Představím ti tam své kámošky."
,,Ok, a jak se jmenujou?"
,,Aria a Lily."
,,Aha, alespoň budu mít kámošky navíc. Znají tento Tfm svět?"
,,Jasně, že znají, Blum."
,,Tak jo, zatím."
,,Čau!"
A vypnula jsem hovor. ,,Dnes byl super den, tak půjdu třeba za Helcou." rozhodla jsem se. Vzala jsem si nějaké potřeby a asi za čtvr hodinky jsem byla u Helci. Zazvonila jsem u jejího domku a ona hned přišla. ,,Ahoj Blum, pojď dál." přivítala mě. A tak jsme si celou dobu povídaly o různých věcech. Potom, když byl večer, tak jsem šla domů, kde jsem se najedla a pak jsem šla spát, celá jsem se těšila na nový den.

*Blum*

Wall Jump (WJ)

15. srpna 2013 v 10:32 | *Blum* |  Ostatní
V tomto článku se dozvíme, jak se dělá tak zvaný "Wall Jump" (WJ, skákání po zdi). Pokud se ho chcete naučit, postupujte podle rad, a kdyby nastaly nějaké problémy, pište do komentářů.

Nyní šplháme na pravou (->) stranu.

1. Nejprve zmáčkněte šipku doprava (->).
2. Potom zmáčkněte šipku nahoru a hned šipku doleva (
3. Potom zase doprava (->).
4. A takto vyšplhejte celou zeď.

Nyní šplháme na levou (<-) stranu.

1. Nejprve zmáčkněte šipku doleva (<-).
2. Potom zmáčkněte šipku nahoru a hned šipku doprava (->).
3. Potom zase doleva (<-).
4. A takto vyšplhejte celou zeď.

Na jakých groundech se dá šplhat:

- Pro začátečníky, kteří poprvé zkoušejí WJ, se přizpůsobí čokoláda; neklouže jako ostatní groundy.
- Pro pokročilí by se už mohlo hodit trénovat na dřevě.
- Můžeme také šplhat ještě na: písku, hlíně, trávě, možná že i sněhu, stone (nwm, co to znamená v cz), rectangle (ground, který se dá obarvit, neumím ho přeložit do cz), kruhu.
- Pro profesionály je určeno překonat trampolínu a lávu (jako třeba na té mapě s WJ, kde je nejprve led a potom vedle vpravo nakonci láva).
- A pokud máte sýr a jste ve vodě (pokud tedy vlevo není ground, potom všude voda a pak vpravo ground), se dá také vyšplhat tak, že nejprve jdete doleva (nebo doprava, jak chcete) mimo vodu, potom do vody, pak zase rychle jdete doprava (nyní jsme řekly doleva, takže doprava, a pokud chcete opačně, tak nejprve doprava pak doleva) mimo vodu, skočíme, zase jdeme do vody, doleva mimo vodu, rychle skočíme, a takto to jde fůrt dokola.
- Na ledě a mraku (pokud teda na něj můžou myšky šplhat nebo chodit, jinak je neviditelný) už nejde vyšplhat (pokud teda led jde, tak zkoušejte, ale častěji nejde). Jinak doufám, že už jsem vyjmenovala všechny groundy.

*Blum*

Příběh 2. Část 1. - Víly

14. srpna 2013 v 14:35 | *Blum*
Ahoj, toto je můj druhý příběh, jak vidíte, takže se opět omlouvám za chyby. Tento příběh je o tom, jak se myšky promění ve víly a pak zase půjdou do Transformice světa. A když budu povídat jako Já, tak aby jste pochopili, tak to budu já, jako Blum. Tak jdeme na to!

Jednoho dne, když jsem se probudila, tak jsem vstala a najedla se. Najednou mi zazvonil mobil. Šla jsem si tedy pro něj a podívala jsem se. Volala Ryzka, a tak jsem to zvedla a volaly jsme si:
,,Ahoj Blum." pozdravila mě Ryzka.
,,Jé, ahoj Ryz." pozdravila jsem jí taky.
,,Tak co, jak se máš?" zeptala se mě Ryzka.
,,Jo, dobrý, jde to, co ty?" odpověděla jsem.
,,Taky dobrý." odpověděla Ryzka.
,,Aha, a proč mi voláš?" zeptala jsem se.
,,Prosím, pojď ke mě. Našla jsem jeden portál, který je zakopaný úplně v každé krajině. Našla jsem ho, a ten, který je ve tvé krajině, by měl být tam, kde je tady." pozvala mě Ryzka.
,,Aha, a kam ten portál vůbec vede?" zeptala jsem se.
,,Ach, kam vede, no, hmm... A jo! Vede do světa víl." odpověděla Ryzka.
,,Jů, tak to se opravdu těším. Dobře, jdu za tebou. Tak zatím!" těšila jsem se.
,,Ahoj!" odpověděla Ryzka.
Hned jak jsme se pozdravili, jsem vypnula mobil a odložila hovor. Ale pak jsem se musela zamyslet: ,,Hmm, tak do světa víl, no... Moc tomu sice nevěřím, ale zase, proč by mi Ryz, když jsme kámošky, lhala? Tak já tomu tedy věřím a jdu za ní!" A proto jsem si vybalila věci a šla jsem do autobusu. Asi za 10 minut jsem tam byla. A když už jsem byla u jejího domku, tak jsem zazvonila a ona přišla a pak mě uvítala: ,,Ahoj Blum, nejprve pojď chvilku domů. Povíme si přeci něco o tom portálu, ne?" ,,Jo, to bychom mohly." přijala jsem Ryzku. A tak jsme šly domů. Tam jsem se přezula a pak jsem se svlékla, pak jsme šly do pokoje a sedly si na gauč. Potom jsme si tedy povídaly:
,,Jakou má ten portál barvu?" zeptala jsem se.
,,Hádej, je to nějaká barva, kterou máš ráda, taková růžová a tmavá." dala mi hádanku Ryzka.
,,Hmm, růžová a tmavá... Už to mám! Fialová!" uhádla jsem hádanku.
,,Jo, přesně tak. Jen do něj vstoupíš a už jsi víla!" poznamenala Ryzka.
,,Aha, a vrátíme se sem zase?" zeptala jsem se strachy.
,,Jistě, ten portál tam bude navždy, tak se tam vrátíme a někdy tam zase přiletíme." uklidnila mě Ryzka.
,,Aha, uf, tak to se mi ulevilo." řekla jsem.
,,Tak co, máš ještě nějakou otázku, nebo chceš něco dělat, nebo už jít rovnou do toho portálu?" zeptala se mě Ryzka.
,,Nevím, asi bychom už mohly navštívit ten portál." navrhla jsem.
,,Tak jo, můžeme jít!" zvolala Ryzka.
Tak jsme tedy šly. Viděla jsem, že je tam díra. ,,Hmm, kde jen může být ten portál..." vzpomínala Ryzka. ,,Ryz, támhle je nějaká díra!" osvěžila jsem jí paměť. ,,A jo, tam je ten portál, díky." vzpomněla si Ryzka. Tak jsme šly do té díry. ,,No, celkem by to tu ušlo. Tak jo, už jdeme." poznamenala jsem. A tam jsme do toho portálu vstoupili, ale celkem jsem byla nervózní. Proto jsem zavřela oči až najednou...
A už jsme byly v tom vílím světě! ,,Páni, ty jo, já... já... no já...." zarazila jsem se. Úplně mi málem vypadli oči z důlku. ,,Já vím, je to tu nádherné. Když jsem sem přišla, také mi málem vypadli oči z důlku. Navíc, neměl mě nikdo doprovázet, no, tak jsem to tu objevovala sama." řekla Ryzka. ,,Aha, tak co, kam nejprve půjdeme, Nutmeg?" zeptala jsem se. ,,Hmm, nevím, nejprve si třeba vyměň vlasy." navrhla Ryzka. ,,Tak jo." přijala jsem její návrh a šly jsme. Tam byla paní, která měnila vlasy. ,,Dobrý den, paní, můžu si tu vyměnit vlasy?" ozvala jsem se kadeřnici. ,,Dobrý den, jistě, sedněte si sem. A jaké by jste chtěla?" zeptala se kadeřnice. ,,Třeba tyhle, a růžové." vybrala jsem si. ,,Dobře. Stojí to 5 diamantů." řekla kadeřnice. ,,Ale já mám jen 4 diamanty!" bránila jsem se. ,,Aha, tak to si musíte počkat, protože potřebujete 5. Tak si zatím šetřete." poradila mi kadeřnice. ,,Dobře, tak nashledanou a děkuju!" řekla jsem. ,,Nemáte zač a taky nashledanou." odpověděla kadeřnice. Potom jsme byly venku. ,,Co teď?" zeptala se Ryzka. ,,Chci se podívat, jaké mají v obchodě šaty." navrhla jsem a šly jsme. Najednou mi začal zvonit mobil.
,,Ahoj Blum." řekla Miska.
,,Ahoj Mis, kdo tam je?" zeptala jsem se.
,,Jsem tam já, Jana a Tou, jinak, jak se máš?" odpověděla Miska.
,,Mám se dobře, až přímo skvěle, mám taky skvělé zážitky." řekla jsem radostně.
,,Aha, ale mi o tebe máme strach, kde jsi ty a Ryzka? zeptala se starostlivě Tou.
,,Ryzka mi ráno zavolala, abych k ní přišla, že objevila nějaký portál, a když se do něj vleze, budeme ve světě víl." odpověděla jsem.
,,Páni, tam bychom se mohly podívat." řekla Jana.
,,Je v každé krajině na stejném místě zakopaný." poznamenala jsem.
,,Dobře, tak asi už půjdeme. Ahoj."
Pak jsem to odložila. ,,Kdo ti volal?" zeptala se Ryzka. ,,Miska, Tou a Jana se o mě báli kde jsem." ,,Aha, tak jdeme." odpověděla Ryzka. Pak jsme tam zahlédli obchod s oblečením a byla tam také paní, která prodává oblečení. ,,Dobrý den, ukážete mi prosím, jak tu vypadá oblečení?" ozvala se. ,,Dobrý den, jistě, pojďte za mnou. Nechcete si nějaké koupit?" zeptala se. ,,Děkuji, ale nechci, šetřím si jeden diamant na barvu vlasů." odpověděla jsem. ,,Aha, tak takto tu vypadá." ukázala mi to oblečení. Byly tam různé, hezké a barevné šaty. Páni, můžu si šetřit na ty žluté šaty, pomyslela jsem si. ,,Tak co, které by jste chtěla?" zeptala se mě už ta paní. ,,Mě se líbí tyto žluté," řekla jsem a ukázala na žluté šaty, "na ně si budu šetřit." ,,Dobře, já vám je dám k sobě. Nikomu je neprodám." uklidnila mě paní. ,,Děkuji, tak já a Ryzka jdeme dál, nashledanou." řekla jsem. ,,Nemáte zač, taky nashledanou!" řekla ta paní a my už jsme šly. ,,Tak, co teď?" zeptala jsem se Ryzky. ,,Pojď si zabruslit!" vyzvala mě Ryzka a pak jsme šly ke rybníku. Musely jsme přejít jarem až do zimy. A když už jsme tam byly, Ryzka si sedla a dívala se, jak krásně bruslím. Pak jsme se vyměnili, no, byla to prostě paráda! ,,Teď si třeba můžeme dát čaj." navrhla Ryzka a šly jsme do čajovny. ,,Mňam, tady mají ale dobré čaje." olizovala jsem se. ,,Já vím, taky mi tu moc chutnají." potvrdila mi to Ryzka. Až jsme dopili čaj, tak jsem se zase zeptala: ,,Co budeme nyní dělat?" A Ryzka navrhla: ,,Teď se třeba můžeme najíst vílíma lakonkama." ,,Co to je?" podivila jsem se. ,,No, to je vílí jídlo, všem to bude chutnat, a tobě určitě taky." odpověděla Ryzka a šly jsme. Pak jsme si sedli a přinesly nám vílí lakonky. ,,Ryz, máš pravdu, moc mi chutnají." olizovala jsem se. ,,Tak vidíš, říkala jsem to." potvrdila to Ryzka. A pak, když už jsme se najedly, jsem se opět zeptala, co budeme dělat, a Ryzku napadlo, že bychom si mohly zahrát piškvorky, a já to přijala, protože se mi to zdálo jako dobrý nápad. Tak jsme šly a chvilku si zahrály piškvorky, ale pak jsme hrály i různé jiné hry. ,,Bylo to tu super, ne? Teď už je tma, jdu spát. Zítra se vrátíme do Transformice." řekla Ryzka. ,,Já si to taky myslím, tak zatím." odpověděla jsem a šla jsem k sobě domů. Tam jsem se najedla a šla spát.
Další den jsem vstala, najedla se a šla za Ryzkou domů. ,,Ahoj Ryz, už jsem připravená jít do světa Transformice." pozdravila jsem jí. ,,Ahoj Blum, já jsem tu čekala na tebe, jinak jsem už také připravená." přiznala se Ryzka. ,,Tak co, půjdeme?" zeptala jsem se jí. ,,Tak jo, ale slib mi něco, že..." řekla Ryzka smutně. ,,Co ti mám slíbit? A proč seš tak smutná?" skočila jsem jí ro řeči. ,,Slib mi, že sem ještě někdy půjdeme, a jsem smutná, protože si myslím, že už tento svět navždy opustíme, přitom je to tu tak nádherné, tak..." řekla Ryzka. ,,Ryz, neboj, ještě někdy se sem vrátíme. Tak jo, slibuju." uklidnila jsem jí. ,,To je super, tak jdeme!" zvedla se Ryzce nálada a pak jsme šly. ,,Zase nevím, kde je ten portál." řekla Ryzka a smála se tomu. ,,Ach," zasmála jsem se taky, "támhle je." Ukázala jsem na portál. A tak jsme šly dovnitř. A já už nebyla nervózní. A pak, asi za minutu...
,,Už jsme tu!" zvolala Ryzka. ,,Ach, tolik se mi stýskalo po Transformice světu, ale po vílím světu se mi asi taky bude stýskat. Ryz, kdy tam zase půjdeme?" zeptala jsem, trochu v breku. ,,Klid, neboj. Půjdeme tam třeba zítra." řekla mi Ryzka. ,,Tak papa." ,,Čau." řekla Ryzka a šly jsme domů. Potom, až jsem tam došla, tak jsem viděla, že je Tou na balkoně a čte si knížku. Tak jsem taky šla na svůj balkon a řekla jsem jí: "Ahoj Tou." ,,Blum, ahoj! Tak co, jaké to tam bylo?" zeptala se mě překvapěná Tou. ,,Bylo to tak bombastické, takže vám ukážu, kde to je." odpověděla jsem. ,,Super, ráda bych se tam také podívala!" přiznala Tou a pak jsme si celý den povídaly, jaké to tam bylo, jak vypadá ten portál, atd. Prostě vše o mém dobrodružství. Potom večer jsme se najedly a šly spát.

*Blum*

Klub slipů

9. srpna 2013 v 17:24 | *Blum* |  Kluby
Jak vidíte nápis, tento klub se jmenuje klub slipů :DDDDDDDD Co je v tomto klubu důležité? Můžete mít cokoli, ale MUSÍTE MÍT HLAVNĚ SLIPY! XD Budeme dělat cokoli, např. sbírání sýrů, povídání, atd. ALE NECHOĎTE DO TRIBE!!!:D A jinak máme zatím 2 členy, tak se přidejte:

Blumagirl -

Miskamerg -

*Blum*

Vítejte v Map Editoru

7. srpna 2013 v 13:18 | *Blum*
Map Editor je editor, ve kterém se vytváří mapy do světa či do tribe. Nejprve si však musíme říct, jak se do Map Editoru dostaneme: Nejprve klikneme na "Menu" a potom na "Map editor". Někdy v budoucnu (možná že hned po tomto článku) budu popisovat jednotlivé věci v Map Editoru.

*Blum*

#pewpew

7. srpna 2013 v 10:36 | *Blum* |  Ostatní
V této minihře jsou myšky, které se zabíjejí pomocí šipky dolů ebo space (mezerníkem). Hned na začátku kola vám to odstartují (3,2,1,go!) a vy už můžete zabíjet další myšky. Ale nebudete jen zabíjet jenom cannonama, ale i ostatníma objects (spirit, balon,...). Máte vždycky 3 životy. Po smrti se za chvilku opět objevíte. Poslední myška, která vyhraje, tak ta dostane sýr a pak jde do díry (jako nic se tam neobjeví prostě bude v díře i se sýrem). Pokud zůstanou dvě myši nebo více, vítězí ti, co tam zůstaly, ale bez sýra v díře.

*Blum*

#towerdefense

7. srpna 2013 v 10:01 | *Blum* |  Ostatní
Tato mapa spočívá v tom, že se musíte vyhýbat cannonům, které vám shaman přistaví do cesty. Na začátku kola má shaman 10 vteřin na to, aby si mapu prohlédl. Potom pomocí fialové šipky střílí cannony. A vy jako ostatní myšky se těm cannonům (tam kde je cannon vás upozorní ta fialová šipka). A pokud se dostanete k sýrů, hned se dostanete i do díry. Po pár sekundách se zrodíte opět. Jinak nevím, co bych k tomu ještě měla připsat.

*Blum*

#football

6. srpna 2013 v 16:05 | *Blum* |  Ostatní
Football je místnost, ve které (jako možná že to dříve nebylo, ale dneska to vidím takto) se teď vyskytuje málo hráčů. Hraje se tak: Nejprve přijdete a dostanete se do náhodného týmu. A jste na nějaký straně. Každá strana má na konci branku, což je ta voda. Na začátku kola vždy jeden dostane sýr (a párkrát se stal glitch že nějak míc zmizel a pak se nevrátil XD). A pomocí mezerníku ten míč vystřelíte (tip: čim déle budete držet mezerník, tím výš dostřelí míč) do protivníkovy branky (ta je vedle, takže např. když jste vlevo (<>) (<< je modrý tým, >> je červený tým), tak musíte házet do pravé (>>) branky). A také se může udělat brankář (jako to e nějak nedělá, jenom jste u branky a chytáte ten míč). Takto se hraje dál. Až bude mít nějaký tým 20 gólu (kolik má tým golů se dozvíte v chatu), tak ten tým vyhrává a budou u toho týmu, který vyhrál balonky. A pokud má někdo modré jméno, je v modrém týmu a pokud červený, je v červeném týmu. A když jste modrý tým a máte míč, nějaká myška z červeného týmu vám ho může sebrat.

Významy vět v chatu (P.S.: Dám tam mé jméno, aby jste to více pochopili a ještě pro potřebu třeba jméno mojí nejlepší kamarádky Miskamerg a ta poslední věta tam bude 1 gól):

Blumagirl scorred! - Blumagirl dala goal
Blumagirl scored after a pass from (Miskamerg) - Blumagirl dala goal po přihrávce od Miskamerg.
Blumagirl missed! - Blumagirl se netrefila
Blumagirl scored an own goal! - Blumagirl se trefila do vlastní brány
the blue team 1 - 1 the red team - modrý tým goalů 1 - 1 goalů červený tým (to znamená, že modrý tým má 1 goal a červený taky, takto se vždy začíná)
*Blum*

#traitor

6. srpna 2013 v 15:45 | *Blum* |  Ostatní
Traitor je místnost, ve které jsou zrádci (traitoři) a nevinní (innocents, zkracuje se ino). Zrádci musí zabíjet nevinné pomocí mezerníku. A nevinní, ty napíšou !a jméno hráče (např. !a Blumagirl) a když ten zrádce dostane 3 tyto hlasy (ale toto nemůžete na všechny, toto jde jen na zrádce), tak toho zrádce může zabít i nevinný.
P.S.: Doufám, že jste to pochopili, při případě pište do komentářů.

*Blum*

#bafflua

6. srpna 2013 v 13:28 | *Blum* |  Ostatní
V této místnosti jsou různé hry: 24 games are currently included: Disco, Fallout, Fly, Hill, Trololol, Balance, Bloons, Climb, Memorial, Launch, Deux, Push, Racecamp, ReverseSurvivor, Shamfly, Smash, Snow, Spiritjump, Survivarrow, Teleport, Portvivor, Walljump, Vampire, and who knows what else!
Disco - V této minihře se pouze tancuje. Díky emotikon "tancování" získáte body.
Fallout - V této minihře jste na nějakém groundu a padají na vás objekty a vy se snažíte jim vyhýbat, aby vás nezabili.
Fly - V této minihře jste na nějaké mapě a musíte jít za sýrem tak, že budete létat. Létáte pomocí space (mezerníku).
Hill - V této minihře jsou myši a ty se snaží zabíjet myšky tak, že do nich strkají, atd. Myšky však musí zůstat na místě a nezabít se (doufám, že jste to pochopili:D).
Trololol - V této minihře je jedna myš, takzvaná Mouse, která po vás střílí cannony aby jste se nedostali k sýrů a potom do díry.
Balance - V této minihře jsou nějaké klády nebo groundy a ty se různé převalují a myšky nesmí spadnout na zem aby dostali sýr, pokud přežijou.
Bloons - V této minihře se díky šipce dolů někde vedle vás nebo pod vámi zjeví balonek.
Climb - V této minihře se budou různé objevovat mráčky, na které musíte skákat. Pokud doskočíte co nejvýš, dostanete sýr na záda a můžete jít do díry.
Memorial - V této minihře si musíte zapamatovat, jak mapa vypadá. Protože potom vše zneviditelní a budete muset jít k sýrů a pak zpět do domečku (malá rada zní, aby jste si dali myš (jako tu, kterou máte v reálu, kterou držíte v ruce) k sýru).
Launch - V této minihře pomocí šipkama (když ji dáte např. nahoru pod myšku) tak vylítne, nebo cokoli pomocí té fialové (růžové) šipky.
Deux - Na této mapě pomocí šipky uděláte mráčky, aby se dostali k sýrů a pak zpět do díry.
Push - V této minihře je taková malá bednička a tu musíte schodit dolů. Potom dostanete sýr a šup do díry! xD
Racecamp - V této minihře musíte zvládnout bootcamp (XD).
ReverseSurvivor - V této minihře je shaman uvězněné v jedné "škatulce" a myši jsou nad ní. Myšky mají za úkol zabít dva shamany pomocí šipky dolů, tím pádem se vystřelí cannony.
Shamfly - V této minihře shaman musí mačkat mezerník a tak bude s myškami létat.
Smash - V této minihře je normal survivor:D.
Snow - V této minihře padá sníh a myši se koulujou, aby myši zabili ostatní myši.
Spiritjump - V této minihře díky šipce dolů se pod vámi objeví spirit a vy skočíte. Musíte však dojít k sýrů a pak k domečku. (Tip: Nejprve skočte a pak teprve dejte spirit).
Survivarrow - V této minihře pomocí fialových šipek vyčarujete libovolný předmět. Pokud šipku díky Alt Gr nebo klávesy X otočíte (např. doleva), objekt poletí doleva.
Teleport - V této minihře díky fialové šipce shaman vykouzlí porty a tak pomůže myškám dostat se k sýru a pak k domečku.
Portvivor - V této minihře není shaman vidět jelikož je nahoře. Díky fialové šipce vykouzlí porty a když do nich myška vstoupí, tak se zabije.
Walljump - V této minihře se může nacvičit nebo zopakovat WJ (Wall Jump)
Vampire - V této minihře se zrodí vampír a ten chce "nakazit" ostatní myši. A takto to pokračuje pořád dál. (Tip: Na začátku se moc nehýbejte, jinak budete vampír). A máte k dispozici "Meep"!

Pokud půjdete na /room #bafflua0Vaše jméno (např. /room #bafflua0Blumagirl), budete admin toho roomu. A budete mít k dispozici příkazy (to je ta adminova výhoda):

!help - Displays a short message and a link to this thread.
!mort - Kills yourself, because /mort is disabled in module rooms.
!games - Lists all of the games currently available in Bafflua.
!maps [game] - Displays the maps currently in rotation for that game.
In any Bafflua room ending with "test", people can queue maps to play next, using the following command.
!queue [@code] - Queues a map to play next.
Due to there being dedicated rooms where people can be room moderators, it seems like there should be a list of commands that people can use, and what they do.
!skip or !next - Skips the current round.
!kill [name] - Kills the player.
!admin [name] - Makes this player a room moderator. Case sensitive.
!map [@code] - Plays this map. Using "!map credits" gives something special!
!play [game] - Plays this minigame.
!test [game] [@code] - Plays this map on this minigame (doesn't work well with Push/Trololol).
!time [seconds] - Sets the current amount of time left to this.
!ch [name] - Gives this player 1337 points, so they can be shaman next round.
!respawn [name] - Respawns this player.
!ban [name] - "Bans" this player from the room. This kills them when they spawn and gives them a message notifying them that they're banned.
!unban [name] - Unbans this player.
!lock [number] - Locks the room to between 5 and 50 players.
Some commands have been removed due to abuse, they were once in the game but aren't any longer. Please do not ask for them back.
!mod [message] - Talks in a moderation style chat message.
!cheese [name] - Gives this player cheese.
!win [name] - Makes this player win, whether they have cheese or not.
!map [@code] - Temporarily removed, will be returning.

P.S.: Omlouvám se, že je to v angličtině, pokud tomu nerozumíte, dejte si to do překladače Google, jinak nevím.

Už nevím, co bych měla k této místnosti říct.

*Blum*

#deathmatch

3. srpna 2013 v 12:58 | *Blum* |  Ostatní
Tato místnost je nyní nová baffbotffa, jelikož bafftbotffa byla vymazána. Pomocí šipkou dolů nebo mezerníkem hodíte cannon a tím pak musíte zabít všechny myšky. Poslední myška, která zůstala, vyhrává. Vítěz pak zmáčkne klávesu E a objeví se před ní portál, do kterého vstoupí a tak získá 1 sýr do shopu.


*Blum*

Základní přístup k minihrám

3. srpna 2013 v 11:19 | *Blum* |  Ostatní
Minihry jsou pro to, kdyby myškám nebavilo normal sbírání sýrů. Je jich hodně. Ale díky příkazu /module se jich dozvíte více. Já vám ukážu jak to vypadá (a kdyby to bylo vyměněné tak já to změním:)):


Takže o těchto místnotech budu psát nějaké informace. A jak se dostat na nějaký room? Dělá se to pomocí příkazu /room (např. /room *cs-1). A nebo tak, že kliknete dole na "Menu" a potom tam vidíte nějaké místnosti např. Survivor, Vanilla, Defilante, atd. A já vám něco o těchto základních místnostech povím:

Úplně nejzákladnější místnost je ta, ve které se nacházíte. Třeba když jste češi tak vaše místnost je *cs-1. A třeba slováci mají místnost sk (co já vim:D). A jinak další základní místnosti:

Bootcamp - V této místnosti si myška plně procvičí své technické schopnosti, jako je např. wj (wall jump, skákání po zdi), cj (corner jump, skok o roh nějakého groundu, např. ledu), atd. Je velice obtížné je dokončit. Pokud myška zvládne nějaké 2 bootcampy, 1 se jí (možná) do profilu přičte. Za bootcampy jsou však také tituly.

Vanilla - V této místnosti jsou normální mapy, akorát lehčí než ve vaší místnosti. A nejsou tu mapy od uživatelů, žádná, ani jedna. Všechny mapy jsou tu od adminů a moderátorů této hry.

Defilante - V této místnosti jsou mapy, které mají zvláštní předměty (dnes se už dají pomocí skills vykouzlit jako když jste shamani v normal místnostech): Kostra - Díky ní se zabijete. Trampolína: Díky ní poskočíte. Blesk: Díky němu zrychlíte (ale jen na chvilku). A jinak si už víc nepamatuju xD. Jinak mapy se různé rychle i pomalu posouvají.

Racing - V této místnosti jsou mapy, ve které nikdy nikdo není shaman. Jsou ale mnohem lehčí než bootcamp. Ale také se tam někdy dá použít wj nebo cj.

Survivor - V této místnosti je shaman a ty musí myši zabíjet pomocí cannonama. Myšky se těm cannonům musí vyhýbat. Poslední myška, která vyhraje, bude v dalším kole shaman. A ty myšky, které vyhrajou, dostanou jeden sýr. To ale nemusí pro něj chodit, nemusí chodit pro sýr ani do domečku, jenom jednoduše vyhrát.

A to jsou všechny základní místnosti. Pak budu psát nějaké informace o místnostech v /module.

*Blum*